3de graad Applicatie- en databeheer

Voor wie?

Ben je geboeid door het aanpassen of creëren van nieuwe toepassingen op de computer? Zou je goede websites en databanken willen maken? Vind je het leuk om creatief te zijn en zo op een aangename manier gebruikers van software te ondersteunen? Wil je alles weten over computer-, netwerkarchitectuur en datacommunicatie?

Beschrijving studierichting

In deze brede informatica opleiding in de dubbele finaliteit leer je zowel alle ‘hardware’ – componenten kennen voor een goede computerinfrastructuur (de computer zelf, netwerkarchitectuur en datacommunicatie) als alle ‘software’ – componenten (databanken, applicaties ontwikkelen en websites maken). Je leert hoe de computers, het netwerk en de applicatie optimaal blijven functioneren.

Een belangrijke aspect in deze studierichting is de klantgerichtheid waarvoor de sociale- en creatieve vaardigheden worden ingeoefend.

Een praktische stage van 3 weken in het laatste jaar bij een bedrijf geeft je zeker ook een realistisch beeld van werken in een bedrijfsomgeving. Een vakoverschrijdende proef zorgt ervoor dat al de opgedane kennis mooi verweven wordt.

Wat na applicatie- en databeheer?

Na deze studies kun je verder studeren in een graduaatsopleiding of professionele bachelor rond toegepaste informatica, softwareontwikkeling, systeem- en netwerkbeheer of informatiemanagement. Ook kun je direct aan het werk als support voor IT: helpdesk of application support medewerker. Sowieso ben je technisch en praktisch voorbereid om bedrijven te helpen met hun digitale systemen.

Lessentabel

Algemene vakken5de jaar6de jaar
Aardrijkskunde11
Engels22
Frans22
Geschiedenis11
Godsdienst22
Lichamelijke opvoeding22
Natuurwetenschappen11
Nederlands22
Wiskunde43
Specifieke vakken
Bedrijfsbeheer2
Computersystemen en netwerken34
Databanken2
Programmeren2
Webontwikkeling2
Softwareontwikkeling4
Applicaties-projecten48
TOTAAL3232